2018.03.22

„Gamtukų“ pamokos jau sulaukė 5,5 tūkst. moksleivių LIKE

Šį pavasarį startavusiame unikaliame Aplinkos ministerijos neformalaus gamtosauginio ugdymo projekte „Gamtukai“ jau sudalyvavo 5.500 Vilniaus pradinių klasių moksleivių. Pamokose dalyvavę moksleiviai ir pedagogai negaili gerų žodžių, mat renginiai gerokai pagyvina mokyklų kasdienybę ir suteikia vaikams daug naudingos praktinės informacijos.

„Gamtukų“ pamokos jau aplankė Vilniaus S. Daukanto, Ąžuolyno, Kristoforo, A. Vienuolio progimnazijas, Naujininkų mokyklą, A. Kulviečio klasikinę gimnaziją, Antakalnio, S. Stanevičiaus progimnazijas, B. Radvilaitės mokyklą, P. Vileišio progimnaziją, Žiburio pradinę mokyklą, Tuskulėnų gimnaziją, taip pat Medeinos ir Filaretų pradines mokyklas.

2018 m. pavasarį „Gamtukų“ pamokos taip pat vyks ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos ugdymo įstaigose.

Mokyklų ir progimnazijų pedagogai bei auklėtiniai šiltai atsiliepia apie „Gamtukų“ projekto komandą:

„Pamoka labai patiko ir mokytojams, ir mokiniams. Puikūs vedantieji gebėjo valdyti didelę pradinukų auditoriją. Ačiū už tokias pamokas, lauksime kitų susitikimų“, - sako Vilniaus Antakalnio progimnazijos pradinio ugdymo sk. vedėja Gražina Sadauskienė.

„Labiausiai patiko filmas. Jame Saulė ir Vėjas man aiškiai parodė, kaip galiu rūpintis namuose gamta. Patiko, kad filmą reikėjo žiūrėti su specialiais (3D, aut. past.) akiniais, labai smagu!“, - sakė P. Vileišio progimnazijos trečiaklasis Andrius.

„Mokiniams buvo labai įdomu ir visi liko patenkinti. Vaikai ir mokytojai dėkoja už pademonstruotus bandymus, aplinkos pažinimo knygeles. Jos tikrai pagelbės pasaulio pažinimo pamokose bei tyrinėjant gyvąją ir negyvąją gamtą. Dauguma vaikų sakė, kad laukia naujų susitikimų su mokslininkais. Sėkmės jūsų šauniajai komandai!“, - džiaugiasi Dalia Rimšienė, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos pradinio ugdymo skyriaus vedėja.

„O man labiausiai patiko eksperimentai! Valgėme sušalusius sausainius, iš burnos ėjo dūmai (garai, aut. past.), o mūsų mokytojos su dviem bananais įkalė vinį į stalą. Taip pat pamokos pabaigoje sprogo geizeris. Buvo labai smagu”, - sake Tuskulėnų gimnazistė Rūta.

Šių neformalių pamokų metu vaikai skatinami domėtis aplinka pasitelkiant modernias, netradicines priemones – mobilią gamtos pažinimo studiją „Gamtukai“, kuri sudaro sąlygas vaikams gyvąją ir negyvąją gamtą patirti savo įprastinėje mokymosi aplinkoje – mobili studija atvyksta tiesiai į mokyklas.

„Gamtukų“ pamokose šiuolaikinėmis, interaktyviomis priemonėmis jaunoji karta skatinama pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. „Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.