2018.09.10

„Gamtukai“ šį rudenį aplankys dar daugiau mokyklų

Pavasarį inicijuotas unikalus edukacinis gamtos pažinimo projektas „Gamtukai“ vėl lanko Lietuvos mokyklas ir šį rudenį į interaktyvias gamtos pažinimo pamokas pakvies Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir kitų rajonų pradinukus. Planuojama, kad rugsėjo – gruodžio mėn. iš viso įvyks daugiau kaip 50 pamokų, kuriose turėtų sudalyvauti per 17 tūkst. vaikų.

Didelio susidomėjimo sulaukusios  neformalios edukacinės pamokos apie aplinką, panaudojant mobilią gamtos pažinimo studiją „Gamtukai“, yra parengtos Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamos ES paramos lėšomis.

Pirmąją rugsėjo savaitę jau įvyko keturios „Gamtukų“ pamokos, kuriose dalyvavo per 1300 Kauno, Šalčininkų ir Vilniaus rajono moksleivių. 2018 m. pavasario sezone „Gamtukų“ pamokose dalyvavo 17616 moksleivių.

2018 m. rugsėjo mėn. numatomų aplankyti mokyklų sąrašas:

 1. Vilnaus Žemynos progimanzija      
 2. Kauno "Ryto" pradinė mokykla      
 3. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija
 4. Šalčininkų Santarvės gimnazija
 5. Kauno mokykla-darželis "Šviesa"
 6. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija
 7. Jonavos Justino Vareikio progimnazija
 8. Nemenčinės Gedimino gimnazija
 9. Konstanto Parčevskio gimnazija
 10. Trakų rajono Lentvario pradinė mokykla
 11. Vievio pradinė mokykla
 12. Elektrėnų pradinė mokykla
 13. Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla
 14. Molėtų pradinė mokykla
 15. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
 16. Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
 17. Dzūkijos pagrindine mokykla
 18. Vilniaus "Šviesos" pradinė mokykla
 19. Joniškio „Saulės" pagrindinė mokykla
 20. Trakų pradinė mokykla
 21. Varėnos Ryto progimnazija
 22. Širvintų pradinė mokykla

 

Mobili gamtos pažinimo studija „Gamtukai“ atvyksta tiesiai į mokyklas. 1-4 klasių moksleiviams skirtos pamokos – tai 1,5 val. trukmės gamtos pažinimo renginiai su specialiai sukurtomis moderniomis mokymo priemonėmis.

Kiekvieną pamoką sudaro 3D filmas apie gamtą ir jos tausojimą, gyvi moksliniai eksperimentai, vaikai gauna originalias specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą.

Visos projekto priemonės yra parengtos bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo specialistais ir gamtininkais. Dviejų dalių 3D filmo apie gamtą scenarijų kūrė Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė; mokomąsias knygeles sudarė Lietuvos edukologijos universiteto mokslų daktarė, docentė Dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė, o iliustravo vaikų dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius.

Projekto konsultantu buvo pakviestas tapti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, o to paties Centro metodininkas Gediminas Petkus sukūrė pagalbines pamokų priemones.

Pamokas mokyklose veda neformalaus ugdymo specialistas, aktorius Leonas Milius – projekto „Renkuosi mokyti!” mokytojas. Gyvus mokslinius eksperimentus demonstruoja N2 mokslininkų komanda.

„Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.

Negalinčius dalyvauti pamokose kviečiame apsilankyti interneto svetainėje www.gamtukai.lt ir atlikti gamtos pažinimo testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, pasižiūrėti sukurtą filmą, čia skelbiamos nuotraukos iš vykusių pamokų, jų metu vykdytų mokslinių eksperimentų įrašai.