2018.10.19

Gamtos pažinimo pamokos lanko Klaipėdos mokyklas

2018 m. spalio 16-26 d. „Gamtukų“ gamtos pažinimo studija persikelia į Klaipėdą, kurios pradinėse mokyklose ir progimnazijose įvyks net 8 uostamiesčio vaikams skirtos pamokos. 

Klaipėdos Vitės, Versmės, Verdenė ir Smeltės progimnazijų pradinukai spalio 16-19 d. prisijungė prie 24 tūkst. kitų šalies mokyklų pirmų klasių moksleivių būrio, kuris  jau dalyvavo nuotaikingose, įtraukiančiose ir netradicines ugdymo priemones naudojančiose LR Aplinkos ministerijos inicijuotose gamtos pažinimo pamokose.

Pasibaigus pamokoms uostamiesčio mokyklose, bendrai „Gamtukų“ projekte bus sudalyvavę jau per 30 tūkst. Lietuvos pradinių klasių moksleivių.

Apie didelę pamokų naudą pradinukams liudija vis nauji mokyklų atsiliepimai:

„Noriu labai padėkoti už „Gamtukų“ pamokas, kurios 2018 m. spalį vyko Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje. Iš viso 410 mokinukų dalyvavo pokalbiuose su „Gamtukų“ vedėjais, ateities  filmo peržiūroje ir kt.

Vaikai   susimąstė, kas gali ištikti po 50 metų, jei nesaugosime gamtos. Ypač patiko „Gamtukų“ eksperimentai  ir laisvas neformalus ir kartu greit ribas nustatantis komandos bendravimas. Vaikai pasidalino įgytomis žiniomis ir jas lydinčiomis emocijomis su kitų mokyklų mokiniais. Taip „užnorinom“ visus laukti tokių pamokų.

Ačiū už vaikams labai naudingą ir labai maloniai praleistą laiką, o projekto mokslininką ir renginio vedėją norėtume priimti  mokytojauti neterminuotai! Linkėdami  tokių pat gražių pamokų kitose mokyklose  norime vėl sulaukti savojoje su panašiais projektais“, - rašo Danutė Časienė, Druskininkų „Atgimimo" mokyklos direktorė.

Šių neformalių pamokų metu vaikai skatinami domėtis aplinka pasitelkiant modernias, netradicines priemones – mobilią gamtos pažinimo studiją „Gamtukai“, kuri sudaro sąlygas moksleiviams gyvąją ir negyvąją gamtą patirti savo įprastinėje mokymosi aplinkoje – mobili studija atvyksta tiesiai į mokyklas.

Čia rodomi gamtos eksperimentai, 3D filmai apie gamtos apsaugą, vyksta interaktyvios viktorinos, šiuolaikinėmis priemonėmis jaunoji karta skatinama pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. „Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.